Kart68 Genel Sorular


Kart68, sürekli yanınızda taşıyacağınız Aksaray Belediyesi’ne bağlı tüm toplu taşıma araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde şehir içi ulaşım kartınızdır. Kart okuma cihazlarına yaklaştırarak kullanabileceğiniz temassız akıllı kartlar ve tek kullanımlık Kullan-At biletlerden oluşan Kart68 ile çok daha hızlı, ekonomik ve pratik ulaşımın keyfini bir arada yaşayacaksınız.

Kart68 ile Aksaray’da toplu taşıma araçlarına binebilmek için, toplu taşıma araçları veya istasyonlarında bulunan kart okuma cihazlarına Kart68’i yaklaştırmanız yeterli olacaktır. İşleminiz anında gerçekleşerek, kullandığınız Kart68’in özelliğine göre, belediye tarafından belirlenen ulaşım ücreti Kart68’e yüklü bakiyenizden düşülecektir. Kart okuma cihazının, kartın okunmasını teyit eden ses ve yeşil yanan ışık aracılığıyla ulaşım ücretinin ödenmiş olduğu anlaşılır.

Kartınızda kalan bakiyeyi de kart okuma cihazlarının ekranında veya web sitemizde yer alan Bakiye Sorgulama seçeneği ile görebilirsiniz. Geçiş ücretinizi Kart68’ınız aracılığıyla hızlı, modern ve ekonomik bir şekilde ödemiş olursunuz. Kart68’ınız sayesinde bozuk paralar ile uğraşmadan bilet temin edememe gibi sıkıntılar yaşamadan hızlı geçiş ve seyahat imkanına sahip olursunuz.

Aksaray Belediyesi bağlı tüm toplu taşıma araçlarında ve Özel Halk Otobüslerinde kullanılmaktadır.